Ethnikos Marga 0-2 Viitorul

Ethnikos Marga a dat piept cu Viitorul in etapa a XXX-a a Ligii Sperantelor DGB Iasi.

Din cauza accidentarilor si a concediilor, echipa noastra s-a prezentat la ora meciului cu un lot format din 6 jucatori, fara rezerve disponibile.
Inca de la incalzire, Viitorul ne-a tratat cu un aer de superioritate, analizand lotul prezent si amintind de rezultatul turului unde s-au impus categoric. Dar, cand joci cu daruire fotbalul produce surprize placute.

Echipa noastra a inceput cu Mihailescu Paul in poarta, pe linia de fund jucand cu Calin Constantin si Berariu Bogdan ( mijlocas de meserie). Mijlocul a fost acoperit de Zoicanu Cosmin iar in fata au jucat fratii Medes, Daniel si Claudiu.

Meciul a fost dominat autoritar de Viitorul inca d ... Detalii... »

Categorie: Liga Sperantelor | Vizualizări: 86 | Adăugat de: ethnikosmarga | Data: 2020-07-07 | Comentarii (0)

Ethnikos Marga 5-7 BMT Aerospace

Sambata 27.06.2020, baietii nostri au dat piept cu BMT Aerospace intr-un meci contand pentru etapa a XXVIII-a a Ligii Sperantelor DGB Iasi.

Desi a fost cel mai spectaculos meci al etapei, nu putem sa nu privim cu regret acest meci, desi condusi de 2 ori cu doua goluri, am revenit  spectaculos, pe finalul meciului fiind si in avantaj.

Meciul a inceput foarte prost, in primele 3 minute tabela aratand 2-0 pentru oaspeti care au deschis scorul printr-un  ontra-atac rapid, finalizat perfect. La numai 1 minut, portarul advers arunca o minge din propriul careu si il gaseste nepregatit pe portarul nostru, care fiind derutat de un fundas si de varful advers, nu a reusit sa opreasca mingea.

La 2 - 0 jucatorii formatiei noastre s-au tre ... Detalii... »

Ethnikos Marga 5-4 Expleo

Ethnikos Marga a dat piept astazi, 20.06.2020 cu echipa Expleo, intr-un meci contant pentru etapa a XX din Liga Sperantelor DGB Iasi.

Echipa noastra a inceput meciul cotata cu sansa a II-a dupa ce in tur pierduse categoric cu un nemilos 0-6.
Desi, pe hartie, echipa Expleo era favorita certa baietii nostri s-au mobilizat si au facut cel mai bun meci de pana acum, in acest campionat.

Inca din primul minut tabela de marcaj era in avantajul favoritilor nostri dupa ce Mihailescu Vladut, a sutat puternic de la departare, mingea trecand printre picoarele portarului advers. 1-0.

Expleo s-a aruncat in atac cautand egalarea, lucru ce s-a si intamplat cand, atacantul lor a sutat puternic in coltul lung invingandul pentru prima oara pe portarul ... Detalii... »

Ethnikos Marga 3-0 FC Army

Ethnikos Marga castiga meciul cu FC Army, cu scorul de 3-0 echipa oaspete retragandu-se din campionat.
In momentul retragerii FC Army se aflau pe locul 17, penultimul din clasament, cu 1 victorie si 2 rezultate de egalitate in 27 de partide.

Eu aveau cel mai slab golaveraj (-108) si cea mai slaba aparare din Liga Sperantelor, cu 146 de goluri primite.

In meciul tur echipa noastra s-a impus cu scorul de 3-8. Golurile fiind inscrie de Medes Daniel, care reusea primul hat-trick in acest sezon, Berariu Bogdan si Buleu Alexandru, amandoi cu cate o dubla si Medes Claudiu.

Cu acest rezultat echipa noastra va fi pe locul 14, cu un total de 33p, la 4 puncte de locul 9 de mijlocul ... Detalii... »

AFC Gufirosa 3-1 Ethnikos Marga

Primul meci de fotbal de la reluarea competitiei a adus un nou esec in contul formatiei noastre.
In etapa XXVIII a ligii Sperantelor echipa noastra a dat piept cu Gufirosa, echipa aflata la jumatatea clasamentului inainte de reluarea campionatului.
La acest meci echipa noastra a avut un lot de 9 jucatori, printre care si un debutant, VIERIU Florin- Daniel.
Pe o caldura sufocanta, cu putine kg in plus si lipsa antrenamentelor pe perioada pandemiei, baietii nostri au inceput meciul in atac, ratand o ocazie foarte mare chiar la inceputul meciului, prin Medes Daniel, care nu l-a vazut pe Claudiu liber in fata portii, sutand la poarta dintr-un unghi inchis.
Dupa 10 min in care Gufirosa a avut posesia dar fara as cr ... Detalii... »

Bine ai venit Vieriu Florin-Daniel

Dupa numeroasele pierderi din pauza competitionala cauzata de COVID, echipa noastra reuseste sa semneze cu Vieriu Florin Daniel.
Daniel este un jucator polivalent, ce si-a inceput aventura  la Noua Generatie Iasi.  Dupa terminarea junioratului acesta a plecat in Italia unde a jucat in ligile inferioare.

Intors in Romania acesta a evoluat la CS Tomesti dupa care s-a transferat la Vointa Bosia, echipa la care este si in prezent.
Noi ii uram succes si cat mai multe goluri sub culorile clubului nostru.

Categorie: Transfer News | Vizualizări: 263 | Adăugat de: ethnikosmarga | Data: 2020-06-12 | Comentarii (0)

La revedere Alexandru Buleu!

Cu putin timp inaintea reluarii campionatul de minifotbal  DGB Iasi, oprit din cauza pandemiei, Buleu Alexandru a decis sa se desparta de echipa noastra.
El a  fost unul dintre cei mai noi jucatori din lotul echipei insa, prin munca si seriozitate a ajuns o piesa importanta.

El a reusit 4 goluri si o pasa de gol pentru clubul nostru,  fiind pe ultimul loc al podiumului in clasamentul golgheterilor.
Noi ii multumim pentru implicarea si profesionalismul de care a dat dovada si ii uram mult succes!

La Multi ani, Daniel!

Odată cu împlinirea a 24 ani, îți urăm multă sănătate, fericire și reușite in tricoul clubului nostru.

Categorie: Informatii Jucatori | Vizualizări: 179 | Adăugat de: ethnikosmarga | Data: 2020-05-28 | Comentarii (0)

Cu gandul la fotbal!

Dupa aceasta pauza cauzata de noul coronavirus, jucatorii echipei noastre sunt dornici de reluarea activitatilor fotbalistice, asteptand cu nerabdare reinceperea campionatului de minifotbal al judetului Iasi.

Aceasta pauza a venit cum nu se putea mai bine pentru ecihipa noastra care a avut o serie de 4 infrangeri consecutive. Astfel, dupa reluarea campionatului, speram sa recuperam punctele pierdute si sa terminam in jumatatea superioara a clasamentului.

In aceasta pauza, din pacate, echipa noastra s-a despartit de 3 jucatori: Paul Stauneanu (inainte de pauza cauzata de Covid), Chiriac Adrian si Vizaru Ionut, iar la capitolul achizitii il putem trece doar pe  Mihailescu Vladut.

In cazul in care in perioada i ... Detalii... »

Multumim Vizaru Ionut

Dupa pleacarea atacantului Adrian Chiriac, echipa noastra mai pierde un jucator valoros.
Vizaru Ionut a decis sa se desparta pentru o perioada nedeterminata de echipa noastra, din cauza motivelor profesionale.

Ionut a fost unul dintre cei mai versatili jucatori din lotul nostru, evoluand la fel de bine ca mijlocas, fundas sau atacant.
El a reusit un assist si a inscris de 2 ori pentru echipa noastra, reusing o dubla in meciul castigat impotriva echipe Open Mind cu scorul de 7-1.

Noi ii multumim si ii uram succes, si speram la o revenire cat mai rapida sub culorile clubului nostru.