10:31:35
Victorie in fata "Armatei"!

FC Army 3-8 Ethnikos Marga

Duminica, in deschiderea finalei Cupei Unirii, echipa noastra a intalnit formatia Fc Army intr-un meci contand pentru etapa X-a a Diviziei Galactice Bahlui II.

Inaintea intalnirii gazdele ocupau pozitia 14 in clasament, avand doar 1 victorie si 2 rezultate de egalitate in 14 meciuri cu un golaveraj negativ, -52.
Luand in considerare locurile din clasament, echipa noastra a pornit favorita in acest meci, lucru ce s-a concretizat  inca din primele 3 minute, in care am reusit sa modificam tabela de 3 ori.

Pe fondul relaxarii cauzate de golurile marcate rapot, Fc Army a redus din diferenta.
Rezultatul pauzei a fost stabilit de Medes Daniel, golgheterul competitiei, care a marcat din pasa lui Cosmin Zaicanu, 1-4.
Prima repriza a fost o dominatie toatala a echipei noastre, care a ratat din toate pozitiile posibile, lovind bara in doua dintre situatii.

Dupa pauza gazdele au intrat in teren mai determinate, reducand din diferenta chiar in startul reprizei secunde.
Acest gol a venit ca un "dus cu apa rece" pentru jucatorii echipei noastre. Acestia au dat dovada de maturitate si s-au concentrat in momentele cheie ale partidei, astfel, Fc Army nu s-a putut apropia la mai mult de 2 goluri.
Pana la finalul meciului echipa noastra a continuat cascada ratarilor, lovind bara de mai multe ori.
In cele din urma baietii mai  marcheaza de 4 ori si mai primesc un singur gol, astfel rezultatul final fiind 3-8.

Dupa aceasta victorie spectaculoasa, acumulam 23 de puncte, cu 7 victorii si 2 egaluri in 17 partide.

MVP-ul partidei a fost Medes Daniel, care a reusit sa marcheze de 3 ori trecandu-si in palmares si o pasa de gol.

Felicitari baietilor pentru prestatia din acest meci.

Categorie: Liga Sperantelor | Vizualizări: 262 | Adăugat de: ethnikosmarga | Rating: 0.0/0