08:28:52
Prima victorie in 2021.

Ethnikos Marga 6-2 Lisnic Team

Sambata, 30.01.2020, Ethnikos Marga a laterna rosie a ligii Sperantelor intr-un meci contand pentru etapa a XV.

Cu un lot de 8 jucatori, dintre care unul accidentat, baietii nostri au inceput timid, gresind multe pase simple. Lucru ce ne-a constat chiar de la inceputul meciului, cand dupa o recuperare in terenul nostru, oaspetii reusesc sa inscrie.

Prima repriza se incheie fara prea multe evenimente notabile.
In partea secunda, cautand egalarea, oaspeti se distanteaza pe tabela dupa un contra-atac fulger, ducand scorul la 2-0.

Reusim sa refacem diferenta de 1 gol prin Medes Daniel, care imediat dupa ce a pus mingeal a centrul terenului, a inceput o serie de un-doi-uri cu Ionut Ceaicovschi reusind sa faca sah-mat apararea adversa.

Dupa inscrierea acestui gol, am prins curaj si am inceput sa atacam mai increzatori.
Reusim sa egalam la nici 2 minute dupa inscrierea primului gol, tot prin Medes Daniel, care impinge mingea in poarta dupa o balbaiala a portarului advers.

Ca in vremurile bune din sezonul trecut, Daniel reuseste hattrick-ul din pasa lui Adrian Bunescu, ducand scorul la 3-2.

Sergiu Tofan revine pe lista marcatorilor inscriind pentru 4-2, cu un sut din cornerul executat de Adrian.

Acesta mai ofera un assist lui Medes Daniel, pentru scorul de 5-2, cand retrimite in careu,cu capul, o minge degajata lung de portarul nostru, de unde varful nostru isi trece numele pe lista marcatorilor pentru a patra oara.

Scorul final este inscris de Bunescu, care alaturi de Daniel fiind MVP-ul meciului, dupa ce primeste mingea din mana portarului nostru, 6-2.

Un meci cu doua reprize total diferite, in care fundasii Andrei Ifrim, Sergiu Tofan si Alexandru Harvineanu ajutati de Calin Constantin si cele 3 varfiuri de atatc, au reusit sa opreasca marea majoritate a atacurilor venite din partea oaspetilor.

Cu aceste 3 puncte, Ethnikos Marga urca pe locul 9 a ligii sperantelor cu un total de 19p.

Categorie: Liga Sperantelor | Vizualizări: 111 | Adăugat de: ethnikosmarga | Rating: 0.0/0