09:00:27
Infrangere dureroasa! Red United 6-3 Ethnikos Marga

Red United 6-3 Ethnikos Marga

In etapa XXIV-a a Ligii Sperantelor echipa noastra a dat piept cu surpriza returului Red United.

Meciul a inceput perfect pentru echipa noastra care, prin Medes Daniel, a reusit sa inscrie chair in debutul meciului cu un sut plasat.

Goluri egalarii a fost inscris aproape de finalul reprizei, norocos, cu un sut ce trecea mult pe langa poarta fiind deviat involuntar de un jucator a gazdelor cand acesta se retragea in terenul propriu.

Totusi scorul pauzei a fost stabilit de debutantul Mihailescu Vladut, care  l-a executat pe portartul advers cu un sut in vinclul portii, in urma unei lovituri libere batute scurt de Ifrim Andrei.

Cu  un avantaj de un gol baietii nostri au intrat increzatori in teren, iar Berariu Bogdan, cu un sut puternic cu piciorul stang, reuseste sa inscrie pentru 3-1.

Acest gol a adus o relaxare totala a echipei care si-a pierdut concentrarea.
In faza imediat urmatoare, la o lovitura libera, Red United reuseste sa inscrie in urma unei erori de marcaj.
Golul egalizator a venit foarte repede, cand varful de atac al gazdelor  reuseste sa intepe mingea cu spitul din fata fundasului nostru.

La acest scor ratam ocazii importante, iar cum in fotbal ocaziile se platesc, gazdele reusesc sa inscrie golul cu numarul 4.
Pana la finalul meciului echipa noastra mai primeste 2 goluri, scorul final fiind 6-3.

Categorie: Liga Sperantelor | Vizualizări: 135 | Adăugat de: ethnikosmarga | Rating: 0.0/0