10:39:15
Debut cu infrangere in DGB II - Liga Sperantelor.

Centric IT Solution 2-0 Ethnikos Marga

Ethnikos Marga a inceput cu stangul noul sezon competitional al Ligii Sperantelor 2021/2022, fiind invinsa in prima etapa de Centric IT Solution, cu scorul de 2-0.

Cu o echipa schimbata in proportie de peste 50%, Ethnikos a inceput timid meciul, primul gol fiind primit in primele 5 minute ale meciului.

Centric a beneficiat de o lovitura libera pe care a transformat-o cu un sut plasat, in vinclul portii.

Dupa alte 5 minute gazdele si-au dublat avantajul profitand de o greseala colectiva in careul nostru, sutul atacantului trecand pe sub Zarnica Stefan, revenit intre buturile echipei dupa o pauza de 1 an.

Pana la sfarsitul reprizei meciul s-a echilibrat, ocaziile mari ale echipelor fiind stopate de 2 portari inspirati care au facut un meci spectaculos.

Cu multe improvizatii in echipa, startul reprizei ne gaseste in atac, dominand usor meciul insa fara rezultate pe tabela de marcaj.

La mijlocul reprizei, s-a petrecut cea mai controversata faza a meciului, portarul advers il faulteaza in careu pe Alexandru Dirveanu dar arbitrii intalnirii nu dicteaza lovitura de pedeapsa desi faultul a fost unul clar, recunoscut chiar si de adversari.

Pana la sfarsitul meciului s-au remarcat doar portarii care s-au intrecut in intervetii spectaculoase.

Pentru acest meci echipa noastra s-a bazat pe Zarnica Stefan, cel care a aparat buturile portii.

In linia de fund au evoluat Alexandru Bejinariu, Mihailescu Vladut, Lazar Marius, Alexandru Harvineanu si Andrei Ifrim.

Mijlocul terenului a fost acoperit de Andrei Munteanu si Alexandru Darveanu iar in atac a jucat Scutaru Emanuel.

Griu Eusebiu (AP) si Calin Constantin (MIJ) au lipsit desi initial confirmase prezenta.

SCC 2-1 Borgwarner

Expleo - Perpetuus a fost amanat de echipa vizitatoare.

Viitorul Iasi, desi isi confirmasera pozitia in Liga Sperantelor, a decis in ultimul moment sa evolueze in liga granzilor din minifotbalul iesean, DGB I.

Categorie: Liga Sperantelor | Vizualizări: 86 | Adăugat de: ethnikosmarga | Rating: 0.0/0